Open Show April 14 2012

Open Show April 2012 Best in Show line up

BIS Warrington's Zakova Hypnotist (2nd from left)
RBIS Lockwood's Lujesa Casellina at Chimewood
(2nd from right)
BPIS & BMPIS Pearce-Gudger's Pearkim Picachic
(right)
BVIS Burnett's Moonshine Nightime Solace at Charmwen
(left)

Best in Show and Best Minor Puppy in Show April 2012
L-R Zakova Hypnotist (BIS), Pearkim Picachic (BPIS & BMPIS)

Judge: Angela McLaren (Bencleuth)

Class 1 A/C Minor Puppy Dog
No entries

Class 2 A/C Minor Puppy Bitch
1 Pearce-Gudger's Pearkim Picachic
2 Beswick's Cachel Candleberry
3 Donnellan's Gardenstone Giggleicious
4 Ellis' Clavaire Azzura
5 Williams & Baxter's Dymchurch Azure Delight at Beaustar

Class 3 A/C Puppy Dog
Absent

Class 4 A/C Puppy Bitch
Gardenstone Giggleicious

Class 5 A/C Yearling D/B
1 Berndes Ryallcourt Ice Crystal
2 Crisp's Luthame My Lady from Genavieve
3 Pilkington & Gain's Molkara Vuvuzela
4 Hutson's Carmelfair Tarrarrah
5 Hartnett's Glentree Gondolier

Class 6 A/C Maiden D/B
1 Warrington's Charmwen Nice Tri Zakova
2 Leon's Zakova Tango Diva

Class 7 Black, Red or Golden Puppy D/B
Absent

Class 8 Black, Red or Golden Novice D/B
1 Leon's Zakova Diamond Geezer
2 Pop & Forsander's Manacas Dreamin The Dream

Class 9 Black, Red or Golden Open D/B
1 Lockwood's Lujesa Casellina at Chimewood
2 Beswick's Divine of Merrily

Class 10 A/C Veteran D/B
1 Burnett's Monnshine Nightime Solace at Charmwen
2 Ellis' Shannara Leap Of Faith
3 Crisp's Wensum Chanel from Genavieve

Class 11 AOC Puppy D/B
1 Cory & Brown's Ottigi Fallen Star

Class 12 AOC Novice D/B
1 Warrington's Charmwen Nice Tri Zakova
2 Berndes Ryallcourt Ice Crystal
3 Cox's Suvern Softly Spoken

Class 13 AOC Open D/B
1 Warrington's Tipperlin Designed For Zakova
2 Hutson's Moonwood Pirate King at Stobytill
3 Pop's Bocablue Ab Fab

Class 14 A/C Junior D/B
1 Pearce-Gudger's Pearkim Pumkinpie
2 Height's Harbethol Spring Guest at Fourtails

Class 15 A/C Beginner D/B
1 Worgan's Lochranza Man On A Mission for Luthame
2 Leon's Zakova Tango Diva

Class 16 A/C Graduate D/B
1 Edgington's Falconers Mayfly of Ware
2 Worgan's Lutham Mr Bond
3 Cox's Glowhill Sweet Memories at Suvern
4 Leon's Zakova Diamond Geezer
5 Hartnett's Glenntree Gondolier

Class 17 A/C Post Graduate D/B
No Entries

Class 18 A/C Limit D/B
1 Pearce-Gudger's Pearkim Perpetia
2 Burnett's Charmwen Satinn Slippers
3 Rossall's Caldemm Chaotic Cupid
4 Dear's Courtmaster Let's Tango

Class 19 A/C Open Dog
1 Warrington's Zakova Hypnotist
2 Pilkington's Molkara Crystal Knight at Brimbeck
3 Pop's Manacas High On The Hog
4 Rossall's Caldemm Chaotic Cupid

Class 20 A/C Open Bitch
1 Dear's Courtmaster Let's Tango